جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس در هنگام خرید

با راه های جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس آشنایی دارید؟ آیا می دانید هنگام خرید کردن، چه کارهایی را باید انجام دهید تا از انتقال این ویروس پیشگیری گردد؟ طبعا وضعیت قرنطینه، شما را الزام داشته که برای تهیه و ذخیره نیازهای خود به فروشگاه بروید، از این رو، یادگیری نحوه جلوگیری از ابتلا به این ویروس در هنگام خرید مهم است. در این مقاله نکاتی آورده شده است که هنگام خرید باید در نظر داشت.

جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس در مغازه ها

جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس ساده ترین و مهمترین اقدام در این روزهای کرونایی است. همه گیری ویروس کرونا، همه جوانب زندگی ما را مختل کرده است. در واقع، جا دارد که ما در مورد چگونگی جلوگیری از ابتلا به این ویروس در هنگام خرید صحبت کنیم. شما باید غذا بخورید و نمی توانید از رفتن به فروشگاه اجتناب کنید.

یکی از مهم ترین ویژگی های COVID-19 این است که بسیار مسری است. این ویروس اگرچه بسیار کشنده نیست، اما قدرت انتقال زیادی دارد و به سرعت پخش می شود.

بنابراین، جلوگیری از ابتلا به ویروس در هنگام خرید، باید اولویت اصلی ما باشد. در غیر این صورت، عفونت از جای دیگری وارد محیط خانه می شود و در این صورت، قرنطینه یا به اصطلاح انزوا در خانه معنی نخواهد داشت.

در حال حاضر، بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان آلوده به این ویروس هستند و بیش از ۸۰۰۰ کشته ثبت شده است. بیشترین موارد در چین با ۸۱۰۰۰ نفر گزارش شده است. همچنین، ایتالیا با تقریباً ۲۵۰۰۰ مورد تأیید شده، آسیب دیده ترین کشور غیرآسیایی است. در ایالات متحده، بیش از ۸۰۰۰ مورد وجود دارد و پیش بینی می شود این بیماری در حال گسترش باشد.

در حقیقت، هدف از انزوای اجتماعی، تعمیم واگیری ویروس به مرور زمان است تا این امکان به سیستم های بهداشتی داده شود که پیچیدگی موضوع را درک کنند و از این طریق، بتوانند بهتر عمل کنند. جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در هنگام خرید، پیوند دیگری در زنجیره ی پیش گیری از ابتلا به این ویروس است.

عایت فاصله قانونی هنگام خرید

فاصله توصیه شده برای جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس ، حداقل ۳ پا است. سوپر مارکت ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای مشتریانی که داخل سوپری یا در خارج از آن منتظر هستند، باید از این قانون ۳ پا پیروی گردد.

علاوه بر این، فروشگاه ها باید رعایت کنند که افراد زیادی را به داخل راه ندهند. فاصله ۳ فوت می تواند تا زمانی که جمعیت زیادی داخل فروشگاه نباشد، رعایت شود.

سوپر مارکت های مختلف زنجیره ای دارای پروتکل هایی برای مدیریت جمعیت خود هستند. بنابراین، هر فروشگاه نحوه کنترل آن ها را تعیین می کند. حقیقت این است که، در آنجایی که قرنطینه اجباری وجود دارد، یک الزام قانونی برای رعایت بهداشت عمومی وجود دارد نه تنها یک تصمیم تجاری.

آیا در هنگام خرید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس باید دستکش بپوشیم؟

به نظر شما دستکش پوشیدن در مغازه ها می تواند باعث جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس گردد؟ در حال حاضر، استفاده از دستکش برای لمس مواد غذایی در فروشگاه ها توصیه نمی شود. چرا که برای ممانعت از انتشار ویروس کمکی نمی کند.

با این حال، استفاده از دستکش به هنگام دست زدن به میوه ها، یک معیار عمومی برای رعایت مناسب بهداشت است. بنابراین، شما باید این کار را همیشه و به ویژه هم اکنون که با یک بیماری همه گیر جهانی دست و پنجه نرم می کنیم انجام دهید.

شستن مرتبا دست ها، استفاده از ضد عفونی کننده های دست و تهویه مطبوع سوپر مارکت ها کاربرد ویژه ای در این زمینه دارد. جلوگیری از شیوع این ویروس در حین خرید، به پیروی از عادت های خوب نیاز دارد که به نفع همه جامعه است.

هنگام پرداخت هزینه خرید، از پخش شدن کرونا ویروس جلوگیری کنید:

پرداخت هزینه مواد غذایی نیاز به تماس دارد، بنابراین اقدامات خاصی وجود دارد که باید در این حین انجام دهید. اولا باید مطمئن شوید که فاصله کافی بین شما و سایر خریداران و همچنین صندوقدار وجود دارد.

توصیه نمی کنیم که از پول نقد استفاده کنید. در صورت امکان، برای کاهش تماس با پول از کیف پول الکترونیکی یا E-wallet یا کارت بانکی استفاده کنید.  COVID-19 می تواند برای مدتی بر روی سطوح و برخی از اشیاء زنده بماند، بنابراین به نحوه پرداخت هزینه خود توجه داشته باشید.

ضدعفونی دستگاه های خودپرداز، به عهده سوپر مارکت هاست. آن ها باید به طور مکرر دستگاه ها را ضد عفونی کنند و برای حفظ سلامت مشتری مواد ضدعفونی کننده دست را کنار کلیه خودپردازها در دسترس عموم قرار دهند. همانطور که اشاره کردیم، لازم نیست هنگام کار کردن با این دستگاه ها از دستکش استفاده کنید.

آیا می توان در هنگام خرید از ابتلا به کرونا ویروس جلوگیری کرد؟

بله، نه تنها ممکن است، بلکه لازم است. جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس در هنگام خرید، قدم دیگری است که به کندتر شدن انتقال COVID-19 کمک می کند.

علاوه بر این، این بخشی از مسئولیت های اجتماعی نیز است. افرادی که علائمی مانند تب و سرفه دارند نباید هنگام خرید به فروشگاه مراجعه کنند. بنابراین شخص دیگری باید برای خرید آن ها اقدام کند.

خرید مواد غذایی برای بقا ضروری است، با این حال، فروشگاه ها محلی از تماس انسان ها با یکدیگر هستند که باعث گسترش عفونت می شود. با این وجود، نیازی به ترس و عجله نیست زیرا فروشگاه ها همیشه دایر هستند و با کمبود مواد غذایی مواجه نخواهیم بود. فقط باید خودمان و سایر شهروندان مسئولیت پذیر باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *