سلامت مغز خود را با مصرف شکلات تضمین کنید

طبق تحقیقات جدید اندیشمندان افرادی که کاکائوی با فلاونول بالا مصرف می کند از فرایند یادگیری بهتر و حافظه بلند مدت قوی تری برخودار می باشند و عملکرد یادگیری آن ها و ضریب یادگیری این افراد تا حد قابل توجهی افزایش می بابد. متوسط سالیانه مصرف شکلات در بریتانیا ۱۰ کیلو گرم است، یعنی نزدیک به ۳ کیلو گرم بیشتر از بلژیکی ها که در ساخت شکلات مهارت دارند.
این مقدار مصرف شکلات در بریتانیا باعث شده تا دانشمندان این کشور به منظور پیدا کردن نقش این ماده بر سلامت مغز دست به تحقیق و بررسی بزنند. در مطالعه ای که به تازگی در Nature Neuroscience منتشر شده تاثیر نوشیدنی های با کاکائو زیاد در مقابل نوشیدنی های با کاکائو کم در ۳۷ فرد بین سنین ۵۰ تا۷۰ سال بررسی شد.
گیاه کاکائو حاوی فلاونول، دی اکسیدنیتروژن، آهن و منیزیم است و شکلات تلخ به علت وجود شکر کمتر سالمترین نوع شکلات محسوب می شود.
در اسکن مغزی گرفته شده از داوطلبین، محققین دریافتند فردی که کاکائوی با فلاونول بالا مصرف می کند، فرآیند یادگیری بهتر و فعالیت مغزی بیشتری دارد. دکتر اسکات در نیویورک تایمز به این نکته اشاره داشت که به طور متوسط کسانی که نوشیدنی هایی با فلاونول بیشتر مصرف کنند، عملکرد یادگیری آنها دو تا سه دهه جوانتر از سن آنهاست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *